UWAGA – jednoczesne poluzowanie obu regulatorów może spowodować nagłe opadnięcie i uderzenie ciężkiej rysownicy w podstawę stołu! Regulacji należy dokonywać stopniowo, dokręcając gałki na zmianę.

Instrukcja składania stolika:

  1. Po rozpakowaniu umieszczamy główny stelaż na dowolnym podwyższeniu – stolik, krzesło.
    Następnie należy unieść podstawę rysownicy maksymalnie do góry, tak aby wszystkie ramiona zostały całkowicie wyciągnięte. Pozycję blokujemy dokręcając pokrętła regulacyjne.

2. Proszę zapoznać się z budową ścianek bocznych. Zostały one oznaczone jako prawa i lewa. Każda ścianka posiada przygotowane otwory – do instalacji poprzeczek wzmacniających a także dodatków takich jak półki, wieszaki i inne akcesoria. Każda ścianka posiada także dwie śruby służące do połączenia ze skrzynią główną.

3. Instalacja ścianek bocznych – jak na poniższym zdjęciu. Trzpienie śrub mocujących wsuwamy w otwory skrzyni głównej – z zachowaniem stron. Prawą ściankę instalujemy po stronie gałek regulacyjnych. Następnie, od strony skrzyni nakładamy czarne podkładki i całość skręcamy nakrętkami, z wyczuciem aż do odczucia oporu. Używamy do tego klucza nr 8 – dołączonego do stolika.

4. Instalacja poprzeczek stabilizujących. Poprzeczki instalujemy zgodnie z oznaczeniami (FRONT, TYŁ) używając do tego śrub metrycznych oraz otworów w dolnych częściach nóg. Śruby należy mocno dokręcić śrubokrętem krzyżakowym.
Solidne skręcenie tych elementów zapewni stabilność stolika.

5. Pozostaje już tylko nałożenie rysownicy – w pionie lub poziomie oraz dokręcenie jej od tyłu z zastosowaniem podkładek oraz nakrętek motylkowych. Proszę upewnić się, że trzpienie śrub oraz nakrętki kontrujące zostały dokładnie osadzone w otworach płyty służącej jako podstawa rysownicy.

6. Instalacja dodatków.
Półki, podstawki oraz inne akcesoria instalujemy po dowolnych stronach nóg stolika wykorzystując do tego wolne otwory.
UWAGA – możliwa jest także instalacja akcesoriów w szczelinach prowadnic rysownicy, jednakże należy zrobić to po ustaleniu jej kąta, gdyż zmiana położenia rysownicy skutkowała będzie przemieszczaniem półek!